Финландия спря похода на Аржентина в Група С

снимка: fivb.org

Финландия запази репутацията си на най-неприятен отбор за лидерите в Световната лига и отново демонстрира потенциала си при гостуване и от двата си мача с Аржентина във Формоса грабна четири точки. Първо северняците изпотиха водача в Група С и му откраднаха един пунк при тайбрека, който „гаучосите" все пак спечелиха, а късно снощи Мико Ойванен и компания удариха южноамериканците с 3:1 гейма.

В отделните части гостите се наложиха след 25:14, 25:17, 23:25 и 28:26, за да се доближат временно на точка от втория в класирането Сърбия.

Топреализатор за победителите стана Анти Ситала с 21 точки, а Мико Ойванен също бе с основен принос за успеха с 16 пункта. Константин Шумов направи цели четири аса за Финладния, като от сервис северняците регистрираха цели 9 точки.

Фасундо Конте отбеляза 19 точки за Аржентина, но съотборниците му не се доближиха до неговото постижение и логично допуснаха загубата. Пабло Крер, Густаво Сколтис и Лукас Окампо нанизаха по 10 пункта, които се оказаха недостатъчни дори за тайбрек.

Аржентина остава на първо място в Група С с 22 точки след 8 победи и 2 поражения, а Сърбия е на втора позиция с 13 и два мача по-малко. Финландия вече има 12 пункта на трето място, но четвъртият Португалия е със седем точки и още не е изиграл домакинските си двубои с „плавите".