Лукойл удари Рилецо и поведе в полуфиналната серия

Шампионът Лукойл Академик победи Рилски спортист с 96:85 и поведе с 1:0 победи в полуфиналната серия.

В залата в Правец най-резултатни за домакините бяха Брендън Хийт и Димитриос Харитопулос, които приключиха с по 21 точки, Томас Масамба добави 18, а Боян Попович завърши с 14 точки.

За Рилецо с 22 точки се отличи Христо Захариев, Бранко Миркович завърши с „дабъл-дабъл" - 12 точки и 10 асистенции, а Тери Смит и Бракстън Дюпри приключиха съответно с по 19 и 13 точки.

"Студентите" водеха през по-голямата част от първата четвърт на мача, но Рилски бе плътно зад тях и в края й изравни резултата. Минималната разлика се запази до 2 минути преди почивката, а в края на полувремето Лукойл записа серия от 10:3 и се оттегли при 48:38.

През второто полувреме домакините поддържаха аванса си и успяха да постигнат победа без особено напрежение. Самоковци положиха усилия да обърнат срещата, но не сполучиха. Пет минути преди последния съдийски сигнал Академик се откъсна напред с 18 точки, като до края, въореки успешните опити на Смит и Миркович от тройката, победата остана в Правец.

Лукойл ще бъде домакин и на втория мач от серията, която се играе до 3 победи. Отборите ще се срещнат на 9-и май (четвъртък) от 20.00 часа.