Драматична победа донесе аванс на Левски в серията срещу Балкан

снимка: iNews.bg

Левски се наложи със 78:77 над Балкан Ботевград в първия полуфинален мач от серията в Националната баскетболна лига.

Двубоят бе изключително драматичен, а "сините" бяха на път да изпуснат победата, след като допуснаха спад в играта си след почивката и пет секунди преди края губеха с точка.

Най-резултатен за победителите беше Марко Маринович с 20 точки, а с 14 точки се допринесе Протич 12 реализира Чавдар Костов.

За Балкан 24 наниза капитанът Йордан Бозов, с 18 се отчете Станимир Маринов, а 11 добави Владимир Панич.

Центърът на Левски Младен Пантич пък бе дисквалифициран в средата на последната част и успяха да си навлекат гнева на домакините от Левски с няколко спортни отсъждания.

През първото полувреме Левски бе по-добрият отбор и позволи на Балкан да вкара само един кош в началните шест минути от срещата. Постепенно обаче ботевградчани намериха своя ритъм и на полувремето двата тима се оттеглиха при 39:36.

В началото на второто полувреме "сините" отново дръпнаха, но така и не увеличиха преднината си на повече от 11 точки. В последната четвърт обаче Данчо Бозов изригна и във втората минута от частта за първи път в мача Балкан поведе в резултата.Това стъписа Левски и ботевградчани успяха да поведат с шест точки. Това направи финалните минут изключително интересни.

Пет секунди преди края Балкан водеше с точка, но Неманя Протич получи правото да изпълни два даула за Левски и с точна ръка затвори двубоя в полза на "сините" за удовлоствието на над 1000 зрители в зала Универсиада.

Вторият мач от серията е отново в София, в четвъртък, 9 май, от 18.30 часа.