Лукойл смачка Ямбол, момчетата на Чолаков с отрицателен баланс

Лукойл Академик продължава наказателната си акция в родното баскетболно първенство, след като тази вечер в Правец разби с 85:68 Ямбол в дербито от 23-ия кръг на Булсатком НБЛ.

Това беше и четвърто поражение за възпитаниците на Иван Чолаков, които се сринаха до 5-о място в класирането. До 9-и март те имаха 11 победи и 8 загуби, като днес вече балансът им е отрицателен.

В същото време Лукойл е убедителен лидер в класирането, като момчетата на Сашо Везенков имат едва 2 загуби до момента, както и 21 победи.

Срещата в "Спортен комплекс" в Правец не приличаше на дербито, което всички очакваха, след като домакините започнаха вихрено в защита и позволиха на своя съперник да отбележи едва 9 точки, докато Уоткинс и компания вкараха цели 27.

Следващата част бе по-равностойна, но на почивката Лукойл се оттегли със 17 точки аванс и по всичко изглеждаше, че срещата е приключила. Гостите обаче се вдихнаха и съкратиха пасива си едва на 8.

Сашо Везенков се накара на своите възпитаници, които отново вдигнаха темпото и с добра игра в защита позволиха на Ямбол да вкара едва 16 точки, срещу 25 на Академик - 85:68 за шампионите.

Дарил Уоткинс и Димитриос Харитопулос бяха най-резултатни за Лукойл, като записаха по 16 точки срещу своите имена. С 11 остана Попович, а капитанът Стойков се отече с 10. За Ямбол Дурчев вкара 17, а Милошевич завърши с 16.