Лесна победа за Черно море над Спартак

снимка: chernomore.eu

Черно море порт Варна спечели деветата си победа в Националната баскетболна лига, след като пред собствена публика не срещна никакви трудности срещу Спартак Плевен и победи с 80:61.

Двата отбора изиграха сравнително слаба първа част. Те допускаха много грешки и в нападение и в защита, което е и основната причина за ниската резултатност през тази част. Играчите на Черно море порт Варна обаче показаха огромно желание, влагаха повече усилия и се бореха за всяка топка.

Домакините се ориентираха малко по-добре в началото и успяха да поведат с 10 точки при 12:2. Гостите пък реализираха първите си точки след близо четири минути игра. Баскетболистите на Черно море порт Варна успяха да вземат първата четвърт със 17:9.

През втората четвърт слабостите в играта на домакините и гостите продължиха. Двата отбора не успяваха да се организират добре при атаките си и няколко пъти не успяха да ги завършат заради сирената за 24 секунди. Отборът на Черно море порт Варна поддържаше аван от около 10-12 точки, а около 40 секунди преди почивката с тройка на Пламен Алексиев на полувремето домакините водеха с 39:23.

Домакините започнаха отлично след почивката, възползваха се от поредни грешки в атака на Спартак и успяха за малко повече от 2 минути игра да поведат с 22 точки в резултата - 45:23. Играчите на Черно море порт Варна поддържаха преднината си и ако не бяха грешките им в атака преди последната част щяха да имат по-голяма преднина. Преди последната решителна част домакините водеха с 58:37.

В началото на последната четвърт гостите набързо реализираха 6 към 0 точки и намалиха пасива си на 15 точки. Домакините обаче бързо си върнаха преднината, която поддържаха до края на частта, и заслужено спечелиха двубоя.