Лукойл разби Бенфика в Шампионската лига (ВИДЕО)

снимка: fiba.com

Лукойл Академик започна ударно участието си в Шампионска лига, след като надви Бенфика с 91:82 в първи мач от втория предварителен кръг, игран в Лисабон. Българският шампион ще приеме португалците в реванш в зала "Универсиада" на 26 септември. "Студентите" можеха да убият всякаква интрига още в първата среща, като водеха със 17 точки в края на двубоя. Лисабонските "орли" обаче се надигнаха и скъсиха аванса със серия преди финала.

Лукойл започна добре мача, но след това се увлече по играта и темпото на съперника. С поредица от тройки Бенфика не само взе превес, но и поведе със 7 точки. "Студентите" обаче се съвзеха и показа класата си, отговаряйки с няколко тройки и доминация в подкошието. Далтън Пепър даде аванс на родните първенци - 26:24 след първите 10 минути. До края на полувремето пък разликата набъбна и стана двуцифрена.

Второто полувреме започна както първото и "студентите" се нуждаеха от 4-5 минути, за да влязат в ритъм. През цялата трета четвърт те поддържаха авнс от 10-ина точки. Далтън Пепър обаче изостави тима си 7 минути преди края заради травма в десния крак. Той успя да се върне малко по-късно, но интригата вече я нямаше. Три минути преди края Лукойл водеше със 17 точки, макар Бенфика да намали своя пасив до 9.

Кийт Клентън завърши с 26 точки и 12 борби, а 15 добави Байрън Уесли. С по 12 се отчетоха Антъни Рафа и Далтън Пепър. Антиуейн Робинсън вкара 19 за Бенфика.