Лукойл повали Ямбол като гост

снимка: БГНЕС

Шампионът Лукойл Академик победи като гост Ямбол с 98:75 (33:15, 27:19, 22:22, 16:19) точки в среща от 23-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Възпитаниците на Тони Дечев изигра отлично първо полувреме, след което водеха с 60:34 точки. През третата част след кош на Филип Виденов преднината на "студентите" достигна 35 точки при 69:34, след което срещата се доигра.

След този успех Лукойл Академик си осигури първото място в редовния сезон четири кръга преди края. Тимът води в класирането с 21 победи и 2 загуби. За шампионите се отличи Филип Виденов с 22 точки.

Димитър Димитров добави 14 точки, а с "дабъл-дабъл" - 13 и 13 борби завърши Желко Шакич. За домакините най-резултатен беше Станислав Говедаров с 16 точки. Милян Боцка добави 15 точки, 9 борби и 9 асистенции, а Денис Агре записа 13 точки и 8 борби.

Вицешампионът Балкан (Ботевград) постигна лесна победа над Черноморец в Бургас с 90:62 (20:10, 31:14, 22:9, 17:29) точки и остава на второ място в класирането на НБЛ с баланс от 17-6. Марко Бъркич беше най-резултатен за Балкан с 19 точки, а капитанът Мартин Маринов добави 18 точки.

Душан Цветкович записа "дабъл-дабъл" - 14 точки и 12 борби, а 12 точки вкара Николай Върбанов. За Черноморец 18 точки реализира Ерик Димитров. Капитанът Константин Коев се отличи с 14 точки и 8 борби.

Носителят на Купата на България Рилски спортист (Самоков) разгроми гостуващия Левски със 108:74 (32:19, 27:6, 21:23, 28:26) точки. Още на почивката играчите на Росен Барчовски имаха преднина от 59:25, след което спокойно доиграха мача. За победителите най-резултатен беше Дарин Иванов с 21 точки.

По 15 точки добавиха Златин Георгиев (7 асистенции, 5 борби) и Николай Стоянов. За Левски Алекс Симеонов вкара 21 точки, 15 точки и 6 борби записа Станислав Славейков, а 11 точки добави Венцислав Петков.

В Плевен Спартак се наложи над Академик Бултекс 99 (Пловдив) с 90:77 (25:16, 25:15, 21:18, 19:28) точки. За домакините силен мач изигра Александър Груев, който завърши с 23 точки и 5 асистенции. 19 точки и 20 борби добави Милован Савич, а Урош Величкович завърши с 18 точки, 9 асистенции и 6 борби. За гостите се отличи Александър Митрович с 20 точки и 8 борби. Бошко Йовович се отчете с 16 точки и 4 борби.