Лукойл не се смили над юбиляра, поведе с 1:0 в серията

Шампионът Лукойл Академик не позволи на навършващия днес 100 години Левски да се разгърне и "студентите" стигнаха до успех с 98:90 в първи мач от финалната серия на българското първенство.

От самото начало символичните домакини в "Арена Самоков" поведоха с отлична серия от 16:4, запазвайки разликата до самия край на първата част. Шампионите вкараха цели 34 точки, но "сините" не позволиха разликата да набъбне.

Тя беше стопена на само 6 точки след силна игра на американците в отбора, но серия от 10:5 върна двуцифреното измерение на разликата. Все пак момчетата на Тити Папазов вкараха 14 точки в края на частта и намалиха изоставането си на 3 точки.

Веднага след почивката носителите на Купата на страната поведоха с 3 точки, а след това и с 4 три минути преди да приключи периода. Все пак Лукойл заигра по-добре в нападение и кош на Тъкър върна аванса на "студентите".

Мачът приключи в началото на решаващите 10 минути, когато Чалмарс и Уилкинсън изпуснаха важни кошове, а водени от Уийдън и Лалич домакините направиха серия от 16:5, с която си осигуриха победата. Левски скаси изоставането си до 6 точки малко преди края, но шампионите не позволиха обрат - 98:90.

Така "сините" допуснаха загуба на връх годишнината си, а голямото разочарование в отбора се казва Джумейн Джоунс, който действително овладя 17 борби, но вкара само 8 точки. Хийт беше най-полезен с 31, но това се оказа недостатъчно срещу бившия му тим.

Лалич записа 20 пункта за победителите, а Уийдън вкара само 2 по-малко. Вергинис пък беше неудържим в дирижирането на играта на Лукойл, завършвайки с 16 точки и 9 асистенции.