Лукойл Академик разгроми Черно море

Шампионите от Лукойл Академик не срещнаха никаква съпротива и разгромиа Черно море порт Варна със 112:71 точки в мач от 22-рия кръг на Националната баскетболна лига при мъжете.

През първата четвърт играта бе сравнително равностойна до средата й, когато шампионите имаха аванс от 4 точки при 11:7. След две грешки на домакините в атака, гостите започнаха да трупат преднина, която малко повече от 2 минути преди края на първата четвърт достигна до 15 точки при 24:9.

Лукойл успяха да вземат първата част с 28:16. "Студентите" на практика решиха изхода от двубоя през втората част. В нея, независимо че допускаха грешки, шампионите бяха пълен господар на игрището.

С включването на Тодор Стойков играта на гостите се промени значително и след шест и половина минути игра преднината на Лукойл Академик стана 27 точки при 45:18. Капитанът на гостите набързо се отчете с три тройки от три опита или общо четири тройки през втората част. Гостите категорично взеха втората част с 32:10 и на почивката авансът им бе 34 точки.

След почивката се повтори ситуацията от втората част. Гостите набързо увеличиха преднината си до 43 точки при 71:28. През цялата трета част Лукойл Академик доминираше и преди последната четвърт имаше повече от комфортна преднина от 41 точки - 83:42.

В последната четвърт шампионите намалиха темпото, но поддържаха солидна преднина. И двата отбора заложиха повече на атракциите за публиката. В крайна сметка Лукойл Академик заслужено спечели двубоя.