Балкан се наложи над Ямбол у дома

Балкан (Ботевград) победи гостуващия Ямбол със 79:74 (21:26, 15:12, 16:13, 27:23) точки в мач от 22-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Домакините са на четвърто място в класирането с 36 точки, следвани от Ямбол с 33 точки.

Гостите водеха почти до края на третата част. Домакините на няколко пъти стигаха до обрат, но тима на Ямбол поведе с 10 точки - 51:41 в 25-та минута.

В последната четвърт играчите на Балкан взеха инициативата, поведоха със 7 точки - 73:66 и до края задължава аванса си.

За тима от Ботевград Йордан Бозов се отличи с 26 точки. Атила Дос Сантош добави 13 точки и 8 борби, а Урош Петрович завърши с 10 точки.

За гостите с 16 точки най-полезен беше Станислав Говедаров. По 15 точки добавиха Юлиян Радионов и Филип Вукосавлевич.