Лукойл Академик надделя над Цървена звезда в контрола

снимка: basketball.bg

Българският шампион Лукойл Академик победи Цървена Звезда 89:85 в контролна среща по баскетбол, играна в Пирот.

Българите се представиха по-добре след почивката, като това беше последният приятелски мач на тима преди реванша от европейския клубен турнир Еврокъп с чешкия Простейов следващата седмица.

В края на първото полувреме Цървена звезда поведе с 10 точки, но обратът в двубоя настъпи в последната част, когато Лукойл излезе напред в резултата, информира БТА.

След оспорвани и резултатни последни минути шампионите на България задържаха преднината си и стигнаха до успеха.

Българският тим вкара 14 тройки и се отличи с добра успеваемост в стрелбата. Ламонт Мак от Лукойл завърши с 27 точки и 9 борби. Неговият съотборник Брандън Хийт реализира 17 точки, а по 14 добавиха Тодор Стойков и Дамян Стояновски.