Левски победи шампиона на Балканската лига и завърши втори

снимка: iNews.bg

Левски победи шампиона на Балканската лига Фени Индъстри (Македония) с 84:79 (20:18, 17;22, 24:18, 23:21) точки в контролен мач от турнира по повод 50-та годишнина на зала "Универсиада".

Така "сините" завършиха турнира на второ място с актив от една победа и една загуба. Победител в надпреварата стана шесткратният европейски шампион Панатинайкос (Гърция), който си тръгва от столицата непобеден, а последното място остана за Фени Индъстри, които записаха две загуби.

Първата четвърт на двубоя завърши с минимален аванс за тима на Левски въпреки по-добрия старт на Фени в срещата - 20:18. „Сините" увеличиха аванса си на 5 пункта в хода на втората част, но серия от 10:1 изведе македонците напред - 37:33. Все пак до почивката момчетата на Тити Папазов намалиха изоставането си на три точки - 40:37 и оставиха битката в мача да се реши след почивката.

По-добрият тим през третата четвърт определено бе българският, като в един момент аванса на домакините стигна 10 точки - 59:49. Следвайки логиката на развитие на срещата, Фени отново догони съперника си и намали на 61:58.

След още няколко обрата във финалната четвърт и изключително оспорвани последни 90 секунди, „сините" все пак успяха да удържат аванса си и след поредица от наказателни удари оформиха крайното 84:79 в своя полза.

Изключително силен мач направи центърът Васил Евтимов, който завърши с "дабъл-дабъл" - 20 точки и 19 борби. Димитър Ангелов добави 17 точки и 7 борби, а с по 12 точки се отличиха Павел Иванов и Маркъс Хол.

За Фени Индъстри Джаред Фрай записа 18 точки, Дарко Соколов със 17 точки.

На 2-ри октомври Левски гостува за контрола на МЗТ Скопие.