Лукас ди Граси: Срамота е, че пилотските места във Формула 1 се продават

галерия:

снимка: АП

Бившият пилот на Върджин Лукас ди Граси заяви, че парите са определящия фактор при решението на отбора му да го освободи. След само един сезон в "кралските гонки", 26-годишният бразилец изгуби мястото си във Върджин за сметка на белгиеца Джером Д'Амброзио, който си купи позицията с помощта на мениджърска компания, която доведе спонсори в отбора.

 

"Срамота е, че пилотските места във Формула 1 се продават за пари. От отбора ми много пъти ми казаха, че ако тези решения се вземат въз основа на чисто технически характеристики, то аз трябва да остана. Явно обаче парите са по-силни", каза разочарованият Ди Граси пред бразилското радио Jovem Pan FM.

 

Бразилският пилот, който е многократен победител в състезания от сериите GP2, добави, че все още има планове да се завърне във Формула 1, колкото е възможно по-скоро.

 

"Тази година ще бъде трудна за мен, но моята цел е да се върна във Формула 1, колкото е възможно по-скоро".