Луис ван Гаал: Заслужено победихме Вердер

галерия:

Треньорът на Байерн Мюнхен Луис ван Гаал заяви, че неговият отбор заслужено спечели дербито с Вердер вчера. Баварците направиха изключителен мач и след като губеха с 1:0, успяха да извоюват победата за 1:3.

 

„През първите 20 минути Вердер Бремен определено беше по-добрият отбор на терена, но ние изключително се постарахме да подобрим играта си и това стана видимо," сподели той.

 

„В края на срещата аз мога с чиста съвест да заявя, че ние определено заслужено победихме. Аз съм изключително горд с тази победа и много се радвам, че Байерн успя да покаже отборен дух и сили, с които да се бори въпреки изоставането," коментира Луис ван Гаал.

 

„Нашата цел в Бундеслигата е второто място. От друга страна е много по-лесно да се каже, отколкото да се постигне това," завърши той.

 

В момента Байерн се намират на 3-та позиция с актив от 36 точки. На второ място е Леверкузен с 39, а лидер е Борусия с 50.