Луис Суарес се завърна с гол за Уругвай

Скандалният уругвайски нападател Луис Суарес отбеляза първия си гол от Световното първенство насам, след като се разписа за равенството 1:1 срещу Саудитска Арабия в контрола.

Суарес беше наказан за ухапване срещу Джорджо Киелини и изтърпя своето наказание на международната сцена, като скоро се очаква той да заиграе и за Барселона на клубно ниво.

Луис Суарес вкара своя гол две минути след началото на второто полувреме, когато центриране на Николас Лодейро попадна на крака на нападателя на Барселона. Той стреля мигновено, топката рикошира последователно в страничната греда и в халфа Хасан Фалатах, след което влезе във вратата на съперника.

По ирония на съдбата, петък вечер беше съдбоносна и "жертвата" му - Джорджо Киелини.

Италианският национал си отбеляза автогол, но преди и след него вкара други два във вратата на Азербайджан, благодарение на което "адзурите" оглавиха нашата група H на квалификациите за Евро 2016.