Луис Суарес и останалите нови дебютираха за Барселона при разгром над мексиканци

Отборът на Барселона представи отбора си за новия сезон преди традиционния мач за приятелския трофей “Жоан Гампер”, в който воденият от Луис Енрике тим разби мексиканския Леон с 6:0.

Препълненият “Камп Ноу” аплодира Меси, Неймар и новата перла на каталунците - Луис Суарес, с който Барса счупи трансферния си рекорд, привличайки го за 75 милиона евро от Ливърпул.

Мачът бе последната предсезонна контрола за испанския гранд преди началото на новия сезон в Примера дивисион.

Това бе и официалното представяне на Суарес като футболист на Барселона, след като преди това той имаше забрана да практикува какъвто и да е футбол. Спортният арбитражен съд в Лозана обаче разреши на уругваеца да тренира и играе в контроли и така той облече екипа на “блаугранас” за първи път. Голмайсторът ще бъде представен пред медиите в офисите на Барса на “Камп Ноу” във вторник.

Освен Луис Суарес в състава на каталунците личаха и останалите нови попълнения: Клаудио Браво, Томас Вермален, Иван Ракитич и Жереми Матийо.

Луис Енрике започна двубоя срещу Леон с Браво на вратата, а в защита заложи на Дани Алвеш, Хавиер Масчерано, Матийо и Жорди Алба. В халфовата линия действаха Ракитич, Серхио Бускетс, Андрес Иниеста и Рафиня, а в предни позиции се разчиташе на Лионел Меси и Неймар.

След почивката в игра се появиха Жерар Пике, Мунир ел Хадади, Марк Бартра, Масип, Шави, Сампер, Сандро, Грималдо, а в 76-ата минута се състоя и дългоочакваният дебют, макар и неофициален, на Луис Суарес, който замени Рафиня.

4108343

Първият гол падна още във 3', когато звездата на Барса Лео Меси откри резултата, засичайки с глава центриране на Неймар, а четири минути по-късно попадение на аржентинеца бе отменено.

В 12' Неймар удвои преднината на домакините, възползвайки се от асистенция на Иниеста, а в 43' бразилският нападател направи резултата класически с втория си гол в мача.

4108344

Възпитаниците на Луис Енрике не пожалиха мексиканските си гости и направиха разгромът им пълен с нови три попадения след почивката. Първо младият нападател Муниор ел Хадади бе точен за 4:0 и 5:0, съответно в 56' и 78', а крайното 6:0 оформи Сандро Рамирес в 88'.