Челси обърна Бърнли на старта на Премиършип, Коста дебютира с гол

Отборът на Челси започна с победа новата кампания в английската Висша лига. Лондончани се наложиха с 3:1 като гости на новака Бърнли в мач от първия кръг на Премиършип, игран на стадион "Търф Мур".

Официален дебют за Челси записаха Тибо Куртоа, Диего Коста и Сеск Фабрегас, както и завърналият се котдивоарски таран Дидие Дрогба, който се появи като резерва на мястото на Еден Азар през второто полувреме.

Футболистите на Жозе Моуриньо стигнаха до пълен обрат, след като се оказаха изоставащи в резултата след страхотно попадение от воле на Скот Арфийлд в 14', който не остави шансове на започналия като титуляр на вратата на лондончани Тибо Куртоа.

Три минути по-късно обаче "сините" от Лондон изравниха чрез гол на новото попълнение Диего Коста.

4108361

Обратът бе факт в 21', когато световният шампион с Германия Андре Шюрле бе точен за 1:2.

Челси реши изхода на двубоя в 34', след като сръбският бранител Бранислав Иванович направи 3:1 и отчая домакините.

След почивката темпото на игра спадна, а Челси можеше да направи успеха си още по-убедителен, ако не бяха пропуските на Шюрле и Дрогба.

Домакините от Бърнли пък се опитаха да направят загубата си поне по-почетна, но в крайна сметка до нов гол в мача така и не се стигна и Челси се поздрави с победа на старта на кампанията си във Висшата лига.