Лудостта на Клоп се всели в Ливърпул и Арсенал бе нокаутиран насред Лондон с 4:3

Арсенал и Ливърпул изиграха поредния си зрелищен мач в последните години. След януарското 3:3 между тези отбори, те откриха кампанията си през новия сезон във Висшата лига с ново зрелище, но този път в него имаше победител. Това са мърсисайдци, които надделяха с 4:3 в този невероятен сблъсък на "Емиратс".

Този мач имаше всичко - дух, зрелище, емоции, изпусната дузпа, пълен обрат, "връщане от мъртвите"... А иначе в него Тио Уолкът откри резултата в 31-та минута, но Фелипе Коутиньо изравни преди почивката. И след нея настъпи лудостта. Три сравнително бързи гола на "червените" сякаш предрешиха изхода на мача.

Между 49-та и 63-та минути Адам Лалана, Фелипе Коутиньо и Садио Мане направиха резултата 4:1 за гостите и сякаш всичко свърши. Но не така мислеха "топчиите", които веднага намалиха чрез Алекс Окслейд-Чембърлейн, а в 75-та минута Калъм Чеймбърс намали на 3:4. Е, с това попадение дъждът от голове спря, но феновете определено могат да са доволни от видяното на "Емирейтс".

Този мач започна равностойно, както подобава на едно истинско дерби. Първият шанс в него дойде сравнително рано и беше за домакините. В 7-та минута Аарън Рамзи излезе сам срещу Симон Миньоле, но по диагонал на вратата и стреля, но белгийският сртаж отрази изпълнението му.

Именно уелсецът беше най-активен за лондончани и имаше още един шанс да се разпише в 22-та минута, но опита несериозно да прехвърли Миньоле от центъра и топката излезе в аут. Малко след това дойде и първият шанс за Ливърпул за гол.

В 25-та минута Роберто Фирмино нахлу в наказателното поле и опита да центрира успоредно на голлинията, където дебнеше Садио Мане, но в последния момент Калъм Чеймбърс изби и предотврати опасността пред Петър Чех.

В 30-та минута дойде и най-чистият шанс за гол в мача до момента. Тогава Тио Уолкът нахлу в наказателното поле и беше спънат грубо от Алберто Морено, който не можа да изчисти топката. Реферът даде нарушението, а самият Уолкът би, но Миньоле беше непоколебим и изби.

Но английският нападател се реваншира по-малко от 60 секунди по-късно. Тогава Алекс Иуоби го намери в наказателното поле, Морено го изпусна отново и бързоногият футболист с удар в далечния ъгъл на вратаря откри резултата. Но това далеч не беше всичко преди почивката на този мач.

В продължението на полувремето Фелипе Коутиньо си изработи фаул на 30 метра от Петър Чех и с невероятен изстрел от него отбеляза истински шедьовър, за да изравни резултата. Така при 1:1 дойде и почивката, а след нея се изви истинска буря и пред двете врати с дъжд от голове, точно както подобава на един класически английски мач между два от водещите отбори в страната.

Първо в 49-та минута Адам Лалана направи обрата пълен. Тогава Жоржиньо Вайналдум го намери в наказателното поле, той си поведе топката леко встрани и с прецизен изстрел преодоля Чех. А с това само се сложи началото на великолепните моменти и голове през втората част.

В 55-та минута резултатът вече беше 3:1 за гостите, след като Фелипе Коутиньо вкара втория си гол в битката. Тогава Натениъл Клайн проби по десния фланг, а този пробив стана заради грешка в защитата на "топчиите". Та той центрира перфектно в наказателното поле, където бразилецът с един изстрел разстреля Чех за трети път.

А това не беше всичко. Първо Адам Лалана в 58-та минута пропусна невероятен шанс, преди в 63-та преднината на гостите да придобие застрашителни размери. Тогава Садио Мане се подигра със защитата на Арсенал и нахлу в наказателното поле, където с прекрасен изстрел в далечния ъгъл на Чех направи 4:1.

Все пак по-малко от 120 секунди след това Арсенал намали този уж очертаващ се погром. Влезлият като резерва Алекс Окслейд-Чембърлейн отбеляза гол-близнак на този на Мане, а при удара му Миньоле отигра аматьорски и позволи топката да мине под ръката му и резултатът да стане 2:4.

Това вдъхна малко увереност на "топчиите" и те тръгнаха по-смело напред. И четвърт час преди края интригата се върна с пълна сила. Тогава Санти Касорла центрира от пряк свободен удар, Калъм Чеймбърс с глава отклони съвсем леко топката и Миньоле пак беше безпомощен, както все по-често му се случва. И резултатът вече стана 3:4.

След този гол "топчиите" тръгнаха в търсене на равенството, но пък оставяха доста пространства в защитата си. В 84-та минута Роберто Фирмино можеше да убие окончателно интригата, но изстрелът му мина на сантиметри встрани от вратата, след като беше отклонен и от защитник.

В крайна сметка, в този задъхан мач повече голове не паднаха и след изключителната лудост на "Емирейтс" Ливърпул си тръгна с трите точки. Ако не друго, Арсенал поне не се даде лесно, но това едва ли топли Арсен Венгер и феновете на тима.