Лудогорец зашлеви руски гранд в Испания

Шампионът на България Лудогорец победи с 2:1 в приятелска среща един от големите колоси на руския футбол Локомотив (Москва).

Двата тима премериха сили в Испания, където "орлите" продължават да карат своята зимна подготовка. Точен за Лудогорец още в началните минути бе Дани Абало, но през втората част Сергей Ткачов изравни чрез точно изпълнен пряк-свободен удар.

Развръзката настъпи в заключителните минути на срещата, когато водещият реализатор на Лудогорец в Лига Европа Роман Безяк донесе престижен успех на своя тим.

Старши-треньорът на Лудогорец Стойчо Стоев постави Владислав Стоянов под рамката на вратата, а Жуниор Кайсара, Козмин Моци, Теро Мантула и Йордан Минев стартираха в отбрана. Капитанът Светослав Дяков и Фабио Ешпиньо оформиха двойка вътрешни полузащитници, докато Марселиньо стартира зад централния нападател Жуниор Кишада. По крилата оперираха Даниел Абало и Михаил Александров.

В редиците на Локомотив пък блестеше името на бившия нападател на Тотнъм Роман Павлюченко, който оглави атаката на „железничарите“ до излизането си през втората част.

Спарингът в Испания нямаше как да стартира по-добре за „орлите“, които излязоха напред в резултата след само единадесет минути игра. Михаил Александров и Кишада стартираха контраатака за българския тим, която премина през Фабио Ешпиньо. Португалецът намери отлично Дани Абало, който от добра позиция простреля вратаря Абаев за 1:0.

В 32' Локомотив имаше възможност да изравни, но Ткачов стреля в аут. Три минути по-късно родният шампион разигра добре, но двойното подаване между Абало и Кишада не сработи.

На почивката Стойчо Стоев извърши само две промени в своя състав, а Роман Безяк и Христо Златински заеха местата на Кишада и Фабио Ешпиньо.

Още в началните минути на втората част „орлите“ отново намериха мрежата, но този път попадението на Дани Абало бе отменено поради засада на испанеца. В 52' влезлият в игра Роман Безяк стреля, но в аут. Минути по-късно Марселиньо отправи удар с глава след центриране на Кайсара, но също извън очертанията на вратата.

В 62' голямата звезда на Локомотив Роман Павлюченко можеше да изравни. Националът бе близо до попадение, но решителна намеса на Жуниор Кайсара не му позволи да вкара.

В 71' руският гранд все пак възстанови равенството. Сергей Ткачов от състава на Локомотив стреля от пряк-свободен удар, като въпреки сериозната дистанция, Владислав Стоянов бе преодолян – 1:1.

Три минути по-късно влезлият като смяна Върджил Мисиджан намери Себастиан Ернандес, но ударът на колумбиеца бе спасен от Широков. В 83' Жуниор Кайсара пробва късмета си от дистанция, но и този път стражът на Локомотив улови сигурно.

Поредната си престижна победа на европейска сцена, макар и в приятелска среща, "орлите" завоюваха в последните минути на двубоя. Христо Златински изведе отлично Роман Безяк очи в очи с вратаря Широков, а словенецът с хладнокръвен изстрел намери руската мрежа за крайното 2:1 в полза на българския шампион.