ЦСКА с престижен успех над стар познайник

ЦСКА постигна поредна победа над реномиран европейски отбор, след като надви с 1:0 чешкия гранд Славия (Прага) в приятелски мач на лагера си в Турция. Това е втори пореден престижен успех за „червените“, след като на 2-ри февруари те подчиниха настоящия 1/16 финалист от Лига Европа Есберг с 2:1.

Преди това „армейците“ отстъпиха с 0:1 на Адмира (Вакер), а в последния си приятелски мач преди днешния направиха 2:2 с добре познатия в България унгарски Дебрецен. Единственият гол в контролата със Славия падна в 75-ата минута и бе дело на Омар Косоко.

Френският халф бе изведен сам срещу вратаря и хладнокръвно го преодоля, за да донесе победата на „армейците“ и да затвърди впечатленията, че се представя значително по-добре напоследък от впечатленията, които остави в края на миналата година.

ЦСКА не бе играл със Славия от загубата с 2:4 в Прага по време на дебютното участие на „червените“ в груповата фаза на Лига Европа през есента на 2005-та година.

Иначе Омар Косоко бе сред най-активните футболисти на 31-кратните шампиони през целия мач и имаше възможности да се разпише и през първото полувреме. Французинът демонстрира отлично разбирателство с Мартин Петров, Григор Долапчиев и Емил Гъргоров, които създаваха много проблеми на противниковата защита.

Славия също имаше шансове да разпечата вратата на ЦСКА, но Райс М'Боли се отчете с няколко отлични акробатични намеси, особено преди почивката. В 83-ата минута в игра се появи Ереро на мястото на Жереми Фо-Поре, като по традиция Стойчо Младенов даде възможност за изява на почти всичките си записани в групата футболисти.