Лудогорец започна 2015 с победа

Българският шампион Лудогорец спечели с 1:0 срещу втородивизионния германски Гройтер Фюрт в първата си контрола за 2015-та година. Единственото попадение за „орлите“ реализира по ефектен начин Себастиан Ернандес в 62-ата минута с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар.

Следващата контрола на шампионите е срещу Динамо (Москва) на 20-ти януари.

Двубоят в Белек бе наблюдаван от националния селекционер Ивайло Петев, а Лудогорец през цялото времетраене на срещата владееше повече топката и бе по активният отбор на терена. Георги Дерменджиев заложи на два различни състава в двете полувремена и в крайна сметка статично положение реши победителя в двубоя.

Контролите на Лудогорец през зимата:

18 януари, в Турция oт 16:00 часа: ЛУДОГОРЕЦ - Гройтер Фюрт (Германия)

20 януари, в Турция: ЛУДОГОРЕЦ - Динамо (Москва)

25 януари, в Испания: ЛУДОГОРЕЦ - Унион (Берлин, Германия)

28 януари, в Испания: ЛУДОГОРЕЦ - Риека (Хърватия)

31 януари, в Испания: ЛУДОГОРЕЦ - Спартак (Москва, Русия)

4 февруари, в Испания: ЛУДОГОРЕЦ - Днепър (Украйна)

7 февруари, в Испания: ЛУДОГОРЕЦ - Виктория Пилзен (Чехия) Състав на Лудогорец: 1-во полувреме Иван Чворович (Георги Аргелашки), Жуниор Кайсара, Георги Терзиев, Александър Александров, Преслав Петров, Христо Златински, Фабио Ешпиньо, Михаил Александров, Марселиньо, Върджил Мисиджан, Роман Безяк

2-ро полувреме: Владо Стоянов, Витиня, Александър Барт, Козмин Моци, Александър Василев, Светослав Дяков, Абел Анисе, Себастиан Ернандес, Дани Абало, Вандерсон, Жуниор Кишада