Лудогорец сложи седмица на уелсци

снимка: ludogorets.com

Шампионите Лудогорец разгромиха уелския Конас Куей Номадс със 7:0 (2:0) в третата си проверка от лагера в Англия, като преди това победиха румънския Стяуа с 4:2 и шотландския Хартс с 2:0.

Два гола вкара Дани Абало, а по един добавиха Жуниньо Кишада, Марселиньо, Вандерсон, новото попълнение Абел Анисе и Роман Безяк. Старши треньорът на Лудогорец Стойчо Стоев пусна в игра почти всички налични играчи и даде шанс на младия вратар Георги Аргилашки да запише минути в международен мач.

Националът Владислав Стоянов получи почивка, а титуляр беше Иван Чворович. Уелсците, които са в средата на местното първенство, не оказаха никаква съпротива и можеха да пуснат и още голове, но неточните изпълнения на играчите от Разград ги спасиха.

Накрая дори резервните бекове Шоко и Минев пробваха да се разпишат със странични ножици, но точността им изневери, посочва БТА.

Състав на Лудогорец: Иван Чворович, Жуниор Кайсара, Александър Барт, Козмин Моци, Витиня, Вандерсон, Фабио Ешпиньо, Светослав Дяков, Йерун Луму, Жуниньо Кишада, Върджил Мисиджан (Георги Аргилашки, Александър Александров, Теро Мантула, Гийерме Шоко, Йордан Минев, Георги Терзиев, Себастиан Ернандес, Абел Анисе, Даниел Абало, Михаил Александров, Роман Безяк, Марселиньо)