ЦСКА отупа втория в Белгия в зрелищна контрола

снимка: cska.bg

ЦСКА спечели с 3:2 престижна победа срещу ФК Брюж в поредната си контрола в Холандия и записа успех над отбора, завършил на трето място в първенството на Белгия. Това е първа победа на „армейците“ на подготвителния лагер в Ниската земя, след като досега направиха 1:1 с Криля саветов и Гент и загубиха с 0:1 от Роял Уайт Стар (Брюксел).

Тони Силва откри резултата с куриозен гол в 16-ата минута – вратарят на белгийците Куйович увисна при центриране от корнер и топката рикошира в гърба на Силва, който опитваше да се предпази от контакт със стража на съперника.

Виктор Васкес обаче преодоля Стоян Колев и изравни само три минути по-късно, но в 31-ата ЦСКА отново поведе след ново центриране от корнер и точен изстрел с глава на Александър Тунчев.

В 64-ата минута Брюж изравни за втори път, благодарение на Уанг, който наказа грешка на защитата и вратаря при защита на ъглов удар. В 84-ата минута един от най-добрите на терена за ЦСКА Тони Силва със страхотна самостоятелна акция изведе на чиста позиция Иван Маркович, който се разписа за крайното 3:2.