Лудогорец си върна лидерството след 2:1 над Левски с попадения на Станислав Генчев

Отборът на Лудогорец спечели голямото дерби от 13-ия кръг на родната А група срещу тима на Левски.

В много интересен двубой в Разград на „Лудогорец Арена" шампионите надделяха с 2:1 над гостите от София. Двата гола за победата отбеляза бившия играч на Левски Станислав Генчев, който се разписа в 11-та и 58-та минута. За Левски Илиян Йорданов изравни резултата през втората част, но това се оказа недостатъчно.

Така Лудогорец си върна първото място в класирането като изпревари Левски и има 32 точки, докато „сините" са с 31. До края на есенния полусезон остават два кръга. Левски има мачове с Етър и Славия, докато Лудогорец гостува на Ботев (Пд) и приема Монтана.

Големият липсващ в тима на Левски бе вратарят Пламен Илиев, който бе наказан за този мач. Илиан Илиев заложи на Христо Йовов, който играеше зад Базил де Карвальо. По крилата оперираха Кристовао Рамос и Илиян Йорданов. В защита Илиев предпочете Орлин Старокин, Ангелов, Ели и Мюлдер. Опорни халфове бяха Гаджев и Димов.

Съставът на Лудогорец излезе в същата схема като Левски и Емил Гъргоров бе централен нападател подпомаган от Марселиньо, Иван Стоянов и Миро Иванов. Опорните халфове бяха Генчев и Дяков.

Домакините започнаха по-силно двубоя и тръгнаха да атакуват вратата на младия Ивайло Василев от първата минута. Разградчани внесоха напрежение в наказателното поле на Левски с две центрирания, но защитата се справи.

В 11-та минута бе първия удар към вратата на Левски дело на Иванов, но Василев изби в корнер. При изпълнението на корнера защитата на Левски не се ориентира добре и след няколко рикошета топката попадна в Генчев, който се разписа за 1:0.

Левски стоеше доста слабо в началните минути на мача и не поглеждаше в предни позиции. В 25-та минута Марселиньо бе изведен перфектно, но с шпагат в последния момент Мюлдер изби токпата в корнер. Василев също се намеси при удар на Марселиньо. Левски трудно стигаше до опасности в тези минути, докато контрите на домакините бяха много бързи.

При най-добрата възможност за „сините" през първата част Карвальо подаде силно иначе щеше да изведе Гаджев сам срещу вратаря. В края на полувремето и Барт пробва удар, но Василев се справи.

Илиан Илиев направи смяна на полувремето като извади бавния Йовов и пусна Марсиньо. Левски обаче излезе преобразен през второто полувреме и веднага отбеляза гол. Дъстли Мюлдер центрира в наказателното поле. Там Илиян Йорданов овладя топката финтира защитник и хладнокръвно стреля за 1:1. Феновете на Левски бяха запалили множество факли в този момент и показаха страхотна хореография.

В тези минути играта на „сините" потръгна и те контролираха нещата. Гаджев стреля много опасно в 50-та минута, но топката мина покрай вратата. В 58-та минута обаче Станислав Генчев отново наказа бившия си отбор. Полузащитникът отбеляза страхотен гол от близо 25 метра, като прехвърли вратаря Ивайло Василев.

След това Лудогорец направи някои много опасни атаки, като Иван Стоянов стреля над вратата. Левски опитваше да упражни натиск, но Лудогорец се защитаваше добре и очакваше своя съперник на контра атаки.

Илиев пусна в игра Жоао Силва и младока Борислав Цонев на мястото на Димов и Йорданов.
В 78-та минута груб фаул на Мюлдер предизвика спречкване на терена, като страстите се нажежиха много.

Ивайло Петев пусна в игра в последните десет минутиМИхаил Александров на мястото на Миро Иванов, както Бургзорг вместо Марселиньо в опит да задържи резултата. В последните минути футбол почти не се игра и Лудогорец празнуваше след последния съдийски сигнал.