Калиакра и Спартак (Плевен) не успяха да си отбележат гол в Каварна

Калиакра и Спартак (Плевен) завършиха 0:0 в 12-ия кръг на единната "Б" група. Пред не повече от 150 зрители и много труден за игра терен двата отбора изнесоха един мъжки двубой, изпъстрен с единоборства, но без попадения в мрежите.

Тимът от Каварна започна смутено и до 20-ата минута играта диктуваше лидерът в класирането, но домакините постепенно си възвърнаха самочувствието. Камерунецът Фока не успя да вкара с глава и при добавката с крак в мрежата на Спартак в 17-ата минута. После Райчев стреля встрани от целта при атака на Калиакра.

Най-изгодното положение за спартаковци дойде в 32-та минута, когато Иво Иванов от 25 метра с мощен удар улучи гредата над каварненския вратар. През първото полувреме Фока още веднъж демонстрира фрапантно неумение пред гола при атака на Яшар и Славов в полето на гостите. След почивката наставникът на Калиакра Трифонов замени камерунеца с друг нападател, но и той не успя да засили огневата мощ на съотборниците си.

Втората част на полувремето премина без завършващи удари и пред двете врати, но ако някой от съперниците трябва да съжаляват за пропуските, това би трябвало да са футболистите на Калиакра.