Лудогорец се отпуши в А група

Шампионът на България Лудогорец записа дебютна победа в тазгодишното издание на А група, след като у дома в Разград спечели с 3:0 срещу новака Марек (Дупница) в двубой от 3-ия кръг на шампионата.

Играчите на „орлите” реагираха добре на треньорската смяна и в дебюта на Георги Дерменджиев показаха достатъчно за победата, а и спестиха сили за реванша от Шампионска лига срещу Партизан.

Резултатът беше открит в 13’, когато Милен Лахчев си заби автогол с глава, а в 50’ Вържил Мисиджан овенча добрата си игра и с попадение. 5 минути преди края и Кишада се разписа за крайното 3:0.

Така Лудогорец вече има 4 точки в своя актив, като отборът натрупа леко самочувствие след загубата от Хасково и равенството срещу Черно море. Марек е с 3 точки след победата си в миналия кръг над Хасково.

Лудогорец почна много остро срещата, след като футболистите на Георги Дерменджиев почнха да атакуват масирано, а във 2’ Златински пробва късмета си от пряк свободен удар, но Емил Михайлов успя да спаси.

Равенството се запази само до 13’, когато защитата на Марек допусна фатална грешка и резултатът беше открит. Мисиджан проби отдясно и центрира в наказателното поле, където в опит да избие Милен Лахчев забоде ефектен автогол в собствената си врата. Това беше и първият гол на Лудогорец през сезона в А група.

Последваха скучни минути на „Лудогорец Арена”, след като очевидно „орлите” пазеха сили за реванша срещу Партизан в Шампионска лига. МАрек пък в нито един момент не застраши особено вратата на Чворович, който беше титуляр през днешния двубой.

Мисиджан беше най-опасният играч на Лудогорец, като неговите пробиви завършваха с прострелни центрирания, но нов гол така и не падна. Марек пък се активизира в края на частта и едва не изравни резултата.

Крум Бибишков излезе сам срещу вратаря в 35’ и стреля чудесно в долния ляв ъгъл, но Чворович позна посоката и успя да избие. В 45’ пък гол на гостите беше отменен, след като Марио Близнаков беше останал в засада – 1:0 до почивката.

В началото на втората част всичко в мача беше решено, след като най-добрият на терена – Върджил Мисиджан, се разписа за 2:0. Той беше изведен на добра позиция от Кишада, а холандското острие не сбърка от 7 метра.

Резултатът на няколко пъти можеше да стане класически, но с пропуски се отчете Мисиджан, а гол на Вандерсон беше отменен заради засада. Все пак нов гол падна - резервата Ешпиньо намери отлично Кишада в наказателното поле, а бразилският таран не сбърка и направи 3:0.