Лудогорец с първа победа в контролите

Шампионите от Лудогорец записаха първа победа от подготовката си в Турция.

Българският тим се справи с минималното 1:0 над полския Горник Забже (Полша) в Белек. Единственото попадение отбеляза Себастиан Ернандес с много красиво изпълнение на странична ножица.

Sporta.bg припомня че вчера Лудогорец отстъпи с 0:1 на молдовския Шериф (Тираспол), а няколко дена по-рано  „орлите“ от Разград изкопчиха равенство 1:1 с Рубин (Казан). Преди няколко дни пък пропадна контролата с румънския Клуж, заради проливния дъжд в Белек.

Двубоят с полския Горник бе много оспорван, като втория в полското първенство разполагаше с най-добрите си футболисти. Стойчо Стоев даде на шанс на почти всички свои играчи като през второто полувреме смени изцяло своята единадесеторка.

Като титуляри в нападение започнаха Кишада, Ернандес, Мисиджан и Луму по крилата. Лудогорец започна срещата с гол след като още в 8-та минута Себастиан Ернандес отбеляза с рядко срещан гол.

Колумбиецът засече топката със странична ножица за 1:0. Последва натиск на българите и вратаря Касперзик спаси удари на Луму и Мисиджан. В края на полувремето Кишада навлезе в наказателното поле много опасно, но в последния момент бе изпреварен от вратаря.

През второто полувреме Стойчо Стоев замени изцяло своя отбор. В нападение този път личаха имената на Безяк, Марселиньо, Абало и Александров.

Двата отбора се вкопчиха в голяма борба в средата на терена и почти не създаваха положения. На всичкото отгоре токът на стадиона спря и близо 5 минути и футболистите почиваха на тъмно.

Малко след това Лудогорец бе близо до втори гол. Центриране на Кайсара се отклони в защитник и топката тупна на голлинията и се върна на терена.

Последваха няколко много бързи атаки на Лудогорец, след влизането на новите играчи. Безяк и Марселиньо разиграха технично, като словенеца подаде с пета на бразилеца, но стреля във вратаря. След това Безяк от аутлинията намери Дани Абало, който шутира директно в гредата.

Утре шампионите се прибират в България преди третия подготвителен лагер, който ще се проведе в Испания от 2 до 13 февруари.

Състав на Лудогорец: Чворович, Шоко, Моци, Терзиев, Витиня, Бургзорг, Ешпиньо, Луму, Мисиджан,  Ернандес, Кишада (през второто полувреме в игра влязоха Минев, Кайсара, Златински, Дяков, Марселиньо, Безяк, Абало, Александров, Мантула, Аргилашки).