ЦСКА съсипа от положения Адмира, но загуби

ЦСКА допусна нелепо поражение с 0:1 от австрийския Адмира (Вакер) във втората си контрола на лагера в Турция.

„Червените“ имаха тотално преимущество над съперника си, но особено през първото полувреме направиха много сериозни пропуски. В 90-ата минута пък изненадващо предпоследният в австрийската Бундеслига матира Томаш Черни и се поздрави с крайния успех.

Новото попълнение на „армейците“ Гуидо ди Вани също се включи в приятелския мач и се отчете с фрапантни пропуски от чисти позиции след почивката. Старши треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов даде възможност на почти всичките си налични футболисти да запишат игрови минути.

Дори трениралият на облекчен режим Емил Гъргоров се появи на терена през второто полувреме, но Апостол Попов, Пламен Крачунов и Жереми Фо-Поре не бяха включени в групата за мача поради здравословните си проблеми.

Адмира, който е 9-ти в елитната дивизия на Австрия, състояща се от 10 отбора, направи един сериозен пропуск през второто полувреме, но като цяло може да е изключително щастлив, че мачът завърши 1:0.

Втора поредна контрола на ЦСКА приключва без отбелязан гол, но този път „армейците“ трябва да съжаляват за липсата на точен мерник в предни позиции. Мартин Петров, Марсиньо, Григор Долапчиев, Ди Вани и Омар Косоко имаха отлични шансове да се разпишат, но или вратарят на австрийците се проявяваше на висота, или мерникът изневеряваше.

Така след 0:0 с казахстанския Жетису „червените“ изпускат да победят нов съперник, като този път отстъпиха с 0:1.