Лудогорец подхлъзна Литекс в Ловеч и продължава без грешка в А група

Лудогорец надви Литекс с 2:0 като гост и записа петата си поредна победа в А група.

Победата за шампионите обаче никак не дойде лесно. Възпитаниците на Христо Стоичков изиграха много хубав мач бяха по-добрият от двата тима, но така и не успяха да намерят път към вратата на Иван Чворович.

Лудогорец пък поведе в резултата още в 16-та минута с една от първите си атаки, когато точен бе Емил Гъргоров, а през второто полувреме заигра на контраатаки и реализира второ попадение в 72-та минута чрез Мичел Бургзорг.

Така разградчани остават с пълен актив от точки след пет кръга начело на А група, а Литекс заема осмата позиция със осем точки след пет мача. Толкова има и преследвачът Левски, който надви Берое в Стара Загора, но "сините" са с по-лоша голова разлика.

Литекс започна срещата добре и още в 8-та минута можеше да открие резултата. Галин Иванов стреля, Чворович не се намеси убедително и изпусна кълбото, но Герасим Заков не успя да направи добавка и да изведе домакините напред.

Шампионите обаче не се стреснаха от натиска на ловчанлии и откриха резултата при първата си сериозна атака. В 16-та минута Иван Стоянов подаде добре на Емил Гъргоров, той преодоля Бодуров, след което матира и стражът на „оранжевите" Илко Пиргов - 1:0 за Лудогорец.

Въпреки попадението за Лудогорец Литекс бе по-добрият тим през първата част и направи всичко възможно, за да промени резултата. В 23-та минута Заков не се ориентира при една удобна ситуация в наказателното поле на гостите, а в 35-та отново той получи удобен пас от Небойша Йеленкович, опита удар, но Чворович бе на мястото си.

Още в следващата атака дойде най-чистото положение пред вратата на Лудогорец. Ваюши отне топката на Светльо Дяков, намери Заков, който бе сам срещу стража на шампионите, но опитът му да го прехвърли се оказа несполучлив.

Така полувремето завърши с аванс за Лудогорец, а втората част отново започна с активна игра на Литекс. Първото реално голово положение обаче отново бе пред вратата на Пиргов. Гъргоров центрира отдясно в 59-та минута, Миро Иванов засече с плонж, но топката профуча покрай вратата на ловчанлии.

В 65-та минута на терена се появи новото попълнение на Литекс Исмаил Иса и още с първото си докосване до топката бе много близо до изравняването. След корнер той направи страхотна задна ножица, но кълбото мина на сантиметри над напречната греда.

Литекс здраво натисна своя противник, а Лудогорец заигра предимно на контраатака. При една от тях в 72-та минута резултатът бе покачен на 2:0. Влезлият малко преди това Мичел Бургзорг пусна към Мирослав Иванов, който центрира и Бургзорг, който стреля, топката рикошира в Бодуров и стана неспасяема за Пиргов.

Литекс продължи да играе агресивно и стигна до гол в 78-та минута, дело на Иса, но попадението бе отменено заради засада.

В крайна сметка резултатът се запази и Лудогорец остава начело на А група след пет победи от пет мача.