Лудогорец не се смили над Етър и очаквано се върна на първото място (СНИМКИ)

Лудогорец не срещна проблеми при гостуването си на Етър в Сливен и разби намиращия се в тотална безтегловност тим от Велико Търново с 5:1.

Шампионите имаха известни трудности само в първия половин час на двубоя, но с два гола в края на първото полувреме и нови три през второто, взеха трите точки.

За "орлите" на два пъти се разписаха Светослав Дяков и Иван Стоянов, а едно попадение добави Роман Безяк. За Етър почетно попадение реализира Славомир Циенциала.

Така разградчани отново оглавиха класирането с две точки аванс пред Левски, а Етър остава на предпоследното място в класирането с актив от 16 пункта.

В първите 20-тина минути на срещата Етър стоеше добре на терена и не позволи на Лудогорец да застраши с нещо сериозно вратата на Ненад Филипович.

Първата опасност пред сръбския страж дойде едва в 22-та минута, когато Димо Бакалов бе изведен срещу него. Между двамата имаше съприкосновение и гостите поискаха дузпа, но такава не беше отсъдена.

Постепенно шампионите успяха да наложат тотален натиск и положенията пред вратата на Етър започнаха да идват едно след друго. В 26-та минута след удар на Иван Стоянов последва рикушет в бранител на великотърновци и топката като по чудо не влезе в мрежата. Само минута по-късно отново Стоянов стреля опасно, но Филипович реагира добре и спаси.

До края на полувремето вратата на Етър бе подложена под непрестанна обсада, но бранителите във виолетово успяваха да удържат равенството. В 43-та минута обаче те най-после се пропукаха. Мичел Бургзорг подаде на Себастиан Ернандес, той отлично намери Светослав Дяков, за който не беше проблем да прати топката в опразнената врата за 1:0.

Само минута по-късно интригата в двубоя като че ли приключи. Иван Стоянов напредна и върна топката от аутлинията към Дяков в наказателното поле, а той с прецизен удар направи 2:0.

След почивката гостите бяха господар на терена и реализираха нови три гола. В 62-та минута с първото си докосване, след като влезе на терена, Емил Гъргоров с пета подаде на Роман Безяк. Словенецът намери Иван Стоянов и той наказа Етър с трети гол.

Осем минути по-късно резултатът набъбна на 4:0. Безяк получи топката на отлична позиция в наказателното поле и стреля. Първият му удар бе блокиран, но при добавката не сгреши - 4:0 за Лудогорец.

Безсилието във виолетово продължи и в 77-та минута се стигна до пети гол. Иван Стоянов напредна, преодоля Кай Рисхолт и с премерен удар се разписа за втори път в мача.

Най-сериозното положение на сметката на Етър в редовните 90 минути дойде в началото на второто полувреме. В 53-та минута Дормушали Саидходжа прояви егоизъм и вместо да подаде на Сони Каралсон, който бе сам срещу Владислав Стоянов, стреля неточно.

В края на двубоя пред Саидходжа се откри още една добра възможност, но той отново не сполучи да намери целта. Все пак домакините стигнаха до почетно попадение. В даденото от съдията продължение влезлият като резерва Славомир Циенциала получи пас от Саидходжа и със силен удар от границата на наказателното поле вкарва за 1:5.