Добрата стара Славия се предаде пред Ботев (Враца) (СНИМКИ)

Ботев (Враца) спечели изключително важни три точки в битката за своето оцеляване, след като надделя с 2:1 при гостуването си на Славия.

"Белите" излязоха напред в резултата с гол на Мирослав Антонов в 20-та минута, но врачани обърнаха с две попадениия на Александър Якимов и Румен Рангелов в края на двете полувремена.

Така те събраха актив от 27 точки и се изкачиха на 11-то място преди мачовете на преките конкуренти за място в елита - Черно море и Локомотив (София). Славия остава на осмата позиция с 35 пункта.

След равностоен първи четвърт час на срещата, "белите" поведоха в резултата. В 20-ата минута Здравко Лазаров проби отляво и центрира към Мирослав Антонов, който откри головата сметка в двубоя.

Гостите упражниха натиск, но Цветелин Тонев и Александър Якимов не успяха да достигнат до голов удар към вратата, пазена от Георги Петков.

Все пак в 39-ата минута Етър се върна в двубоя. Тонев проби отляво, мина между двама защитници на Славия, поведе си дълго топката в наказателното поле, Петков скъси ъгъла и я изрита. Тя се удари в тялото на Александър Якимов и влезе в празната врата на домакините.

През втората част гостите опитаха да стигнат до важното за тях второ попадение, но пропуски направиха резервата Иван Коконов, Цветелин Тонев и Андрей Атанасов.

В 80-ата минута Ботев достигна до решителен победен гол. Точен беше резервата Румен Рангелов, който необезпокояван от няколко метра прати топката за втори път във вратата на столичани и запази шансовете на врачани за оцеляване.