Лудогорец не отпусна газта и срещу Черно море - 5 от 5 за "орлите" през пролетта (ВИДЕО)

снимка: lap.bg

Лудогорец постигна пета поредна пролетна победа, след като надви у дома Черно море с 3:1. Двубоят на "Лудогорец Арена" от 25-ия кръг на Първа лига пък донесе втора поредна загуба за тима на Илиан Илиев и трета от пет мача след подновяването на шампионата. Головете за "орлите" вкараха Вандерсон, Марселиньо и Върджил Мисиджан, а за Черно море едно попадение върна Дани Кики.

Лудогорец започна мача ударно и поведе още в 8-ата минута. Кешеру върна към Анисе в наказателното поле, който опита удар по посока на вратата на Черно море. Той пък се превърна в пас към Вандерсон и бразилецът от малък ъгъл разстреля Макенджиев за 1:0.

Не след дълго „орлите“ се възползваха от нова грешка в отбраната на гостите и в 15-ата минута вече водеха с 2:0. Лудогорец организира красива атака, която започна с извеждащ пас на Кешеру към Мисиджан. Холандецът центрира от левия фланг в наказателното поле, а там връхлитащият Марселиньо удвои.

В 20-ата Черно море имаше сериозни претенции за дузпа, които не бяха уважени. Аристоте Ндонгала поиска 11-метров наказателен удар за влизане на Натанаел в краката му. Това се случи точно пред погледа на допълнителния асистент съдия. Повторенията показаха, че бразилецът не играе с топката, а извършва нарушение срещу играча на Черно море. Решението на рефера Никола Попов обаче бе корнер.

Така „моряците“ бяха ощетени, но не се предадоха и върнаха едно попадение в 32-ата минута. Кононго центрира отляво в пеналта, Дани Кики овладя перфектно топката, финтира Натанаел и отбеляза превъзходно попадение с мощен шут в далечния ъгъл.

В 41-ата обаче Мисиджан отново даде преднина от две попадения на домакините. Хасани не успя да изчисти добре топка, която се озова в наказателното поле в Кешеру. Румънецът стреля, но Макенджиев спаси. Кълбото обаче попадна в непокрития Мисиджан, който отблизо на празна врата нямаше как да сгреши за 3:1.

След почивката шансовете пред двете врати намаляха, като чак в 65-ата минута разградчани получиха удобна възможност да убият интригата в срещата. Марселиньо намери Вандерсон непокрит в наказателното поле. Благой Макенджиев излезе и скъси ъгъла, а бразилецът прати топката над вратата.

В 79-ата минута Лудогорец организира отлична атака. Горалски и Шверчок направиха двойно подаване помежду си, което изведе халфа на стрелкова позиция, но той стреля покрай вратата на Макенджиев.

Така отборът на Димитър Димитров отново увеличи аванса си пред втория ЦСКА-София на 6 точки, макар "червените" да са с мач по-малко. Лудогорец има 63 и се нуждае само от равенство в следващия кръг, за да приключи редовния сезон като лидер. "Моряците" пък са в задънена улица след поредния слаб резултат. Те заемат 9-ото място с 27 точки.