Камбуров наказа Локо! Берое ликува в Пловдив (ВИДЕО)

снимка: beroe.bg

Берое надви Локомотив (Пловдив) с 2:0 като гост в мач от 25-ия кръг на Първа лига, който се явява предпоследен преди края на редовния сезон. Легендата на "смърфовете" Мартин Камбуров наказа бившия си тим, като изведе заралии напред в резултата. Малко по-късно през второто полувреме Педро Еуженио довърши "черно-белите", като им нанесе второ поредно поражение.

Най-интересното положения през първата част бе в 34-ата минута, когато гостите удариха греда. Бригидо нанесе тежък удар отдясно, а Пиргов плонжира и успя да отбие топката в напречния стълб. Топката тупна на сантиметри пред гол линията, но не влетя в нея.

В 57-ата домакините имаха претенции за дузпа и на повторенията се видя, че топката се удря в ръката на Иван Иванов след центриране отдясно. Съдията обаче замълча и това се оказа решаващо. На терена настана разправия, а футболистите и щабовете на двата отбора се спречкаха. В резултат на това Симеон Райков, който бе резерва, получи червен картон и трябваше да напусне пейката на Локомотив.

В 97-ата Мартин Камбуров откри резултата в полза на Берое. Той наказа бившия си тим, възползвайки се от центриране от корнер. Камбуров се извиси над Везалов и Елитон и мушна топката с глава във вратата на Илко Пиргов. Голът бе специален за нападателя, но той не се зарадва и показа уважение към "смърфовете".

В 73-ата Педро Еуженио сложи точка на спора. Атакуващият футболист на заралии се справи с Везалов, след като получи извеждащ пас. Той остана сам и с лекота преодоля Пиргов. Това се оказа и крайният резултат в срещата въпреки опитите на Локо да стигне до почетно попадение.

Така Берое ще завърши на 4-а позиция в редовния сезон. Заралии заемат точно това място с 44 точки, а най-близкият преследвач Ботев (Пловдив) има 36. Локо пък е 7-и с 28 пункта.