Лудогорец не можа да застреля Шериф

Българският шампион Лудогорец все още не може да постигне победа в подготвителния си лагер в турския курорт Белек. След като с гол в последната минута „орлите“ от Разград изкопчиха равенство 1:1 с Рубин (Казан) в първата си проверка, днес възпитаниците на Стойчо Стоев отстъпиха с 0:1 на молдовския Шериф (Тираспол).

Единственото попадение в срещата бе реализирано от Каду в 62-ата минута, като и двата отбора изпуснаха добри положения за отбелязване на поне още по два гола.

Припомняме, че условията в Белек са изключително тежки и преди 3 дни пропадна приятелския мач между Лудогорец и ЧФР Клуж, тъй като в продължение на над 12 часа над курорта се изсипваше проливен дъжд.

Стойчо Стоев даде възможност на почти всичките си футболисти да вземат участие в срещата с Шериф, като заложи на напълно различна единайсеторка през първото и през второто полувреме.

Двубоят започнаха Владислав Стоянов, Йордан Минев, Козмин Моци, Теро Мантула, Жуниор Кайсара, Христо Златински, Михаил Александров, Светослав Дяков, Марселиньо, Даниел Абало и Роман Безяк.

На почивката бе сменен Абало за сметка на Димо Бакалов, а в 65-ата минута Стоев направи масови промени, включвайки вратаря Аргилашки и полевите футболисти Витиня, Шоко, Георги Терзиев, Мичел Бургзорг, Върджил Мисиджан, Себастиан Ернандес, Фабио Ешпиньо и Жуниор Кишада.

Само Мантула изигра пълни 90 минути, а Цвятков и Цолев не влязоха на терена до последния съдийски сигнал. До 60-ата минута за Шериф играеше българският нападател Исмаил Иса.

Единственият гол в срещата падна след красиво изпълнение на Каду от 20-ина метра, което не остави никакви шансове на Влади Стоянов, защото топката се отби от гредата и се оплете в мрежата в горния десен ъгъл.

Двубоят бе избистрен с голови положения, но мерниците на нападателите бяха неточни, а и съдията не отсъди по една дузпа за двата тима в 76-ата и 78-ата минута. В 73-ата пък молдовците удариха гредата чрез Рикардиньо след нов далечен удар.

Лудогорец вече обяви съперниците си за следващия лагер в Испания – Корона Киелце, Спарта Прага, Локомотив Москва и ФК Краснодар.