Локомотив (Пд) изяде пердах от евробоец

снимка: lokomotivpd.com

Локомотив (Пловдив) записа тежка загуба с 0:5 от украинския гранд Днипро (Днепропетровск) в мини-турнира „Марбея Казино къп“, играещ се на едноименния испански курорт.

Това бе трета и последна приятелска среща за „смърфовете“ от импровизирания турнир, след като те направиха 1:1 с унгарския Видеотон и спечелиха с 3:0 срещу латвийския Юрмала. Класата на един от представителите на Украйна в евротурнирите този сезон обаче се оказа прекалено голяма за възпитаниците на Александър Станков и за втори път през 2014-та те допуснаха поражение.

Sporta.bgприпомня, че на предишния си лагер в Канарските острови Локомотив също участва в мини-турнир, като загуби с 0:3 от ПСВ (Айндховен) и след това отстъпи с дузпи (3:4) на Шанхай, но след 2:2 в редовното време.

Смърфовете“ ще изиграят още три контроли срещу класни съперници в Марбея – на 31-ви януари се изправят срещу украинския гигант Динамо(Киев), на 1-ви февруари излизат на терена срещу Стяуа (Букурещ), а два дни след това играят с Оцелул (Галац).

В 12-ата минута Днипро откри резултата срещу възпитаниците на Александър Станков чрез точен изстрел от пряк свободен удар на Сергей Политило, а само за 60 секунди след почивката опонентите на Локо елиминираха интригата. В 52-ата Сергей Кравченко направи 0:2, а в 53-ата минута Никола Калинич реализира третото попадение във вратата на Йордан Господинов.

Головете след почивката паднаха злощастно, защото Кравченко матира стража на Локомотив с изстрел от солидна дистанция, а Александър Тунчев сбърка елементарно и позволи на Калинич да прехвърли излезлия напред вратар.

В 80-ата минута Евгений Селезньов направи резултата 0:4, а в 85-ата минута резилът стана пълен, след като Кулаков бе фаулиран в наказателното поле и Бабенко се разписа за 0:5 от отсъдената дузпа.