Лудогорец направи пълен обрат срещу украинския Таврия

снимка: ludogorets.com

Лидерът в А група Лудогорец (Разград) се наложи с 4:2 над украинския Таврия в контролен мач, игран в Турция. Отборът от Разград стигна до пълен обрат, след като до 63-та минута изоставяше с 2:0 след два гола на Фешук. Възпитаниците на Ивайло Петев обаче показаха характер и с попадения на Димо Бакалов, Марселиньо, Йордан Минев и Станислав Генчев се поздравиха с успеха.

Това бе първа победа за "зелените" на лагера им в Турция. Двубоят се игра пред погледа на собственика на Лудогорец Кирил Домусчиев, а малко след началото на мача, към него се присъедини и наставникът на Литекс Христо Стоичков.

Срещата започна равностойно, а Лудогорец имаше възможност да открие резултата още в 13-та минута, когато новото черногорско попълнение Младен Касчелан изведе чудесно Михаил Александров очи в очи с вратаря на Таврия, но той вместо да стреля, тръгна да подава и пасът му бе пресечен от защитата.

Въпреки приятелския характер на мача, украинците играеха много грубо и в 25-та минута Гизерски спря голова атака на Лудогорец, след като удари Марселиньо за което получи червен картон. Двамата треньори обаче се бяха разбрали при подобна ситуация да влиза друг полеви играч и отборите останаха с по 11 човека.

Така се стигна до 32-та минута, когато отборът на Таврия получи правото да изпълни дузпа за игра с ръка на Йордан Минев в наказателното поле. Зад топката застана Фешук и не сбърка, давайки предимство на своя тим.

Девет минути по-късно (41') украинците стигнаха до втори гол. Точен отново бе Фешук, който се възползва от грешка в защитата на Лудогорец и с прехвърлящ удар матира Голубович за 2:0.

Футболистите на Таврия продължиха да играят много грубо, което предизвика протести от страна на играчите и треньорския щаб на Лудогорец, а в 43-та минута се стигна и до втори червен картон, този път за Любичич заради грубо нарушение срещу Витиня. Това обаче не се отрази върху числеността на украинците, които отново замениха изгонения си състезател.

След почивката възпитаниците на Ивайло Петев стигнаха до пълен обрат в мача, нанизвайки четири безответни гол във вратата на съперника си. Първо Лудогорец получи правото да изпълни дузпа в 63-та минута за груб фаул срещу Витиня. Светослав Дяков изпълни, вратарят на Таврия спаси удара му, но Димо Бакалов все пак отбеляза при добавката за 2:1.

Отборът от Разград изравни резултата в 70-та минута, когато топката рикушира в Марселиньо след пряк свободен удар, изпълнен от Станислав Генчев и влетя в мрежата на Таврия за 2:2.

Лудогорец стигна до трети гол в 83-та минута, когато при една бърза контраатака, Иван Стоянов центрира в наказателното поле, Кишада засече топката, вратарят изби, но след това коженото кълбо се озова в Йордан Минев и той с глава не сбърка при добавката, давайки предимство на своя отбор - 3:2.

Крайният резултат бе оформен от Станислав Генчев, който се възползва от подаване на Иван Стоянов, оставило го на празна врата и без проблеми реализира за 4:2.