Лудогорец капитулира в столицата, "А" група ще има нов лидер

Лидерът в българската "А" група Лудогорец Разград е на път да предаде първото място в шампионата, след като днес новакът в родния елит допусна трета загуба от началото на сезона. Лудогорец гостува на Славия в столичния квартал "Овча купел", но бе победен с 2:3, което и ще предостави шанс на Левски или ЦСКА да оглавят временното класиране.

Два гола "белите" реализира Петър Димитров, докато веднъж от пряк-свободен удар се разписа и Владислав Златинов. Със сериозна за две от попаденията на Славия бе вратарят на гостите Урош Голубович, който не се намеси по най-добрия начин. Точни за "орлите" бяха Александър Барт и Михаил Александров, но техните попадения не се оказаха достатъчни.

Така Лудогорец поне временно остава лидер в българския шампионат с актив от 45 точки след 20 изиграни срещи, колкото имат и съставите на Левски и ЦСКА. Двата столични гранда обаче са и с мач по-малко, като утре "сините" приемат Миньор в София, докато ЦСКА гостува на Локомотив Пловдив.

Двубоят на ст. "Славия" в столицата започна с отличен шанс за гостите от Разград, като футболистите на Ивайло Петев можеха да открият резултата след само 4 минути игра. Михаил Александров се озова очи в очи с вратаря Стефано Кунчев, но стражът на "белите" се намеси брилянтно и опази мрежата си суха.

В следващите минути футболистите в зелени екипи продължиха да играят по-често с топката, разчитайки на обичайния си стил с много владение на кълбото. Постепенно обаче се стигна до 22', когато за радост на трибуните, Славия реализира първото попадение в мача. Петър Димитров посрещна топката с красиво воле от границата на наказателното поле и не остави шансове на Урош Голубович, давайки гол аванс на "белите".

Отговорът на лидера обаче не закъсня, като само шест минути по-късно резултатът вече бе изравнен. Иван Стоянов центрира от левия фланг, а централният бранител на "орлите" Александър Барт бе на точното място, засичайки топката с глава за 1:1. При този резултат дойде и почивката на двубоя, а вторите 45 минути бяха наситени с още повече емоции и попадения.

Второто полувреме на двубоя стартира с пълен обрат в резултата, след като Лудогорец отбеляза и втори гол в пазената от Стефано Кунчев врата. Шоко получи подаване от Иван Стоянов и центрира по отличен начин, асистирайки на Михаил Александров. Юношата на ЦСКА се реваншира за пропуска си от първата част и реализира отблизо с глава, не оставяйки време за реакция на Кунчев - 1:2.

Както обаче се случи и през първите 45 минути, изравнителното попадение не закъсня. Този път наред да заличават пасива си бяха домакините от Славия, като играчите на Мартин Кушев го сториха 11 минути след инкасирания втори гол. Домакините получиха правото да изпълнят статично положение пред вратата на Лудогорец, а зад топката застана Владислав Златинов. Всички очакваха, че халфът ще центрира, но вместо това последва пряк обстрел, който изненада Голубович и доведе до второ попадение в мрежата му - 2:2.

Страстите и емоциите на ст. "Славия" не стихнаха и с този гол, като единадесет минути преди края се стигна и до пето попадение в двубоя. Домакините от Славия излязоха напред в резултата за втори път в срещата, като отново със сериозна вина за попадението бе вратарят на гостите Урош Голубович. Петър Димитров реализира за втори път в мача, отправяйки силен изстрел от далечна дистанция, който обаче бе напълно в обсега на вратаря. Вместо обаче да отрази удара на Димитров, Голубович допусна топката да влети в мрежата му, което и отново прати Славия напред в резултата.

В самия край "белите" можеха да направят успеха си и по-изразителен, но Владислав Романов пропусна очи в очи с Голубович. Играчите на Ивайло Петев пък така и не намериха път към трети гол в мрежата на Стефано Кунчев, което и доведе до третото поражение на Лудогорец за този сезон.