Лудогорец допусна втора поредна загуба на "Марбея Къп"

снимка: ludogorets.com

Шампионът на България Лудогорец допусна второ поредно поражение на турнира "Марбея Къп", след като днес лидерът в "А" група отстъпи с 0:1 на румънския Оцелул.

В първия си двубой от турнира "орлите" претърпяха срамно поражение с 2:6 от бразилския Атлетико Паранензе, като тогава точен на два пъти за българския тим бе Жуниор Кишада. Така Лудогорец ще се бори за седмо място в крайното класиране на надпреварата, а съперник на родния тим ще бъде Лех Познан на българския национал Александър Тонев.

Единственият гол за Оцелул падна от дузпа малко преди почивката, когато изгонен от игра бе десният бранител Йордан Минев. Въпреки това, "орлите" получиха разрешение да доиграят срещата с пълен състав. В самия край Теро Мантула отбеляза в румънската врата, но голът бе отменен поради засада.

Наставникът Ивайло Петев постави Иван Чворович на вратата, докато Йордан Минев, Гулдан, Моци и Кайсара стартираха в защита. Светослав Дяков и Станислав Генчев оформиха обичайното си партньорство в средата на терена, а карето Ернандес - Бакалов - Марселиньо - Иван Стоянов действаше по-изнесено напред. Ивайло Петев отново не можеше да разчита на капитана си Емил Гъргоров, който лекува травма.

Мачът в Марбея започна с по-активна игра на шампионите, които на няколко пъти обстрелваха румънската врата. В 7' Марселиньо не бе точен от пряк-свободен удар, а две минути по-късно и Димо Бакалов не бе ефективен. В 12' отново Бакалов проби хубаво, но това не доведе до нищо.

В 21' шампионите осъществиха добра атака в половината на Оцелул, но силният изстрел на Станислав Генчев прелетя над гредата. Минути по-късно отново Генчев стреля след подаване на Марселиньо, но и този път бившият халф на Левски и Литекс нямаше късмет. В 29' стреля и новото попълнение Себастиян Ернандес, но отново не достатъчно ефективно.

В 32' Лудогорец осъществи най-добрата си атака за първата част. Страхотна комбинация по земята изведе Димо Бакалов на добра позиция, но стражът на румънците Бранец се намеси блестящо и отрази.

В 43' се стигна до откриване на резултата, когато бе отсъдена дузпа за Оцелул, а "орлите" останаха с човек по-малко. Йордан Минев фаулира откъсващия се Астафей, което и доведе до втори жълт картон за бранителя. Така Лудогорец остана с десет души, а Оцелул получи правото да изпълни дузпа. Йорга бе точен и отбеляза за 1:0 в полза на румънския тим.

В последствие все пак стана ясно, че Лудогорец ще получи правото да доиграе мача с пълен състав, като и през втората част шампионите започнаха с 11 души на терена. На почивката Ивайло Петев извърши три промени, като Витиня, Милисавлевич и Безяк заеха местата на Минев, Иван Стоянов и Ернандес.

През първите 15 минути на второто полувреме "орлите" опитаха на два пъти да възстановят равенството. В 52' удар на Бакалов бе блокиран, а минути по-късно влезлият в игра Мишо Александров за малко не намери Дяков на отлична позиция. В 64' румънците бяха близо до втори гол, но Моци се намеси брилянтно срещу Ванчеа.

В 66' Лудогорец пропусна нов шанс за изравнителен гол, след като Безяк бе неточен с глава. В 79' Оцелул бе на косъм от удвояване на резултата, но Иван Чворович спря полета на топката към своята мрежа.

Осем минути преди края шампионите най-накрая успяха да вкарат в мрежата на Оцелул, но попадението им бе отменено поради засада. Мантула отбеляза след отклонена топка от Безяк, но флагът на страничния съдия бе развят във въздуха. Три минути по-късно отново Иван Чворович демонстрира класа, парирайки голов удар на Ванчеа.