Луд мач! Ботев с голям обрат срещу Верея за ЧРД

Ботев попари с 4:2 Верея като гост в Стара Загора в мач от 25-ия кръг на Първа лига в директна битка за петото място преди разделянето на първенството на 2 групи. "Канарчетата" осъществиха изумителен обрат от 0:2 и накара привържениците си да полудеят от радост навръх 106-ия рожден ден на клуба. Рейсът на "жълто-черните" ще закара футболистите директно на стадион "Христо Ботев", където заедно с бултрасите ще празнуват и ще направят пирошоу.

Иначе Ботев не влезе никак добре в мача и нахъсаните домакини поведоха набързо с 2:0. И двата гола заби новото попълнение на Верея - Венцислав Христов. Той първо отбеляза отблизо с крак в 8-ата минута, после в 18-ата покачи с глава след поредица от комични грешки в дефанса на пловдивчани.

Агитката от около 300 бултраси обаче видя как Жоао Пауло върна Ботев в срещата с феноменално попадение. В 37-ата минута бразилецът реши изненадващо да стреля от 45 метра. Топката описа страхотна траектория и влетя в мрежата на слисания вратар.

През втората част "канарчетата" запяха в отборен ритъм и стигнаха до нови 3 гола. В 48-ата минута Жоао Пауло центрира към Диого Кампос в 48-ата минута и след плонж с глава бразилската комбинация получи ефективен завършек - 2:2.

Обратът стана факт в 71-ата минута. Тогава Тодор Неделев в типичен стил завъртя кълбото от фаул и взриви клетката на бултрасите. Тоталната доминация в "жълто-черно" оформи резервата Стивън Петков. Той се бе позиционирал чудесно и от упор оползотвори техничен пробив на Лазар Марин в 80-ата минута.

Така Ботев събра 39 точки на петата позиция, на 5 пункта от четвъртия - Берое. В следващия кръг в Коматево гостува Дунав.

След мача треньорът на Ботев Николай Киров сподели: "Най-хубавото бе, че зарадвахме феновете за годишнината на клуба. Стартирахме ужасно, но после се окопитихме. В защитата бяхме разконцентрирани и това доведе до лошия старт. Страхотния гол на Жоао запали искрата и после обърнахме. Аз държах Жоао да бъде привлечен, защото знаех какво може. Дано в следващия мач в защита се поправим. Доволен съм от смените, които спомогнаха да бием. Искам да сме много по-агресивни".