Локомотив София измъкна 3 точки в Ловеч, но спасението остава далеч

Локомотив (София) успя да стигне до измъчена победа с 1:2 в Ловеч срещу Литекс и направи максималното за спасяването си в А група кръг преди края на първенството.

Миланов откри от дузпа в 18', а Пеев в 34' изравни, но през второтата част гостите нямаха положения. Това се промени в 88', когато Илиев забоде победното попадение и запази живи надеждите на Локомотив.

Така, положението на дъното се завърза, след като Локомотив остава в зоната на изпадащите с 28 точки, а с 2 напред е Ботев (Вр), който записа победа и е с 30. Борбата е между тези два отбора, като в последния кръг столичани играят с ЦСКА, а Ботев е гост на Черно море.

И двата отбора започнаха срещата с размяна на атаки, но след центриранията не последва нищо и въпреки няколкото рикошета вратарите нямаха много работа в началото. Това се промени в 18', когато Николов спъна в наказателното поле Ванжер, а съдията отсъди дузпа.

Зад топката застана Георги Миланов, който бе точен и изведе домакините напред. Малко по-късно Иса и Ванжер пропуснаха удобни шансове за своя тим. Кристиян Добрев пък бе заменен още преди да са изтекли 30 минути, а неговото място бе заето от Бибишков.

Това даде нужния тласък, а в 31' се стигна до пряк свободен удар пред вратата на Пиргов. Пеев изпълни безпощадно и с точен удар възстанови равенството, както и надеждите на "железничарите" за победа.

До края на полувремето Локомотив натискаше, но Бибишков направи пропуск след брилянтна намеса на Пиргов - 1:1 на полувремето.

След почивката обаче устремът на столичани беше убит, а Литекс зареди атака след атака пред наказателното поле на Митрев. Гол все пак не падаше, но и "железничарите" не успяваха да осъществят добри атаки и да стигнат до нужното попадение.

Постепенно играта се накъса значително, а нарушенията зачестиха. Това не помагаше на гостите, които продължаваха да нямат идея как да вкарат гол, а във Враца Ботев вече водеше и при това положение Локо (Сф) се сбогуваше с елита.

Все пак чудото се случи и Локомотив стигна до гол в 88' чрез Илиев и по този начин запази надеждите си живи, въпреки че съдбата на тима не лежи изцяло в неговите ръце.