Берое обърна Локо (Пд) в края в мач за престиж

Берое победи Локомотив след обрат в последните минути на двубоя насред Пловдив в двубой за чест и слава от 29-ия кръг на А група.

Беройци бяха по-добрият тим в срещата, но четири минути преди края на редовното време изоставаха с 0:1 след гол на Христо Златински в 52-та минута. В 86-та минута обаче Джерами Ситое изравни, а три минути по-късно Георги Андонов донесе трите точки в актива на носителите на Купата на България.

Така заралии събраха 42 пункта на седмото място в класирането, а „смърфовете" останаха девети с 39 точки.

В първите минути на двубоя липсваха сериозни положения пред двете врати. Първото такова дойде в 9-та минута, когато Георги Андонов от състава на гостите бе оставен да стреля от удобна позиция, но слабият му шут бе отразен от Йордан Господинов.

Само три минути по-късно Педро Еуженио бе изведен очи в очи със стража на Локомотив от Мартин Райнов, португалецът пробва да го прехвърли, но безуспешно и топката излезе в аут.

Пред вратата на домакините обаче продължи да бъде горещо и последва нов пропуск на старозагорци. Дончо Атанасов открадна топката от Ивайло Димитров и пуска веднага към Джерами Ситое в малкия пеналт, но той се разминава на сантиметри с топката и не успява да засече във вратата.

Най-опасен в редиците на пловдивчани през първите 45 минути бе Христо Златински, който пробва няколко шута към вратата на Иван Караджов, но без успех.

В първите минути на втората част старозагорци отново бяха по-активни, но напред в резултата излязоха „смърфовете". В 52-та минута Станислав Малавмов бе фаулиран на дъгата пред наказателното поле. Зад топката застана Христо Златински и я прати в долния десен ъгъл за 1:0.

Беройци пробваха да отговорят бързо на удара и в 58-та минута Педро Еуженио пробва прехвърлящ удар от 26-27 метра, но със сетни усилия Господинов изби в корнер летящата към горния десен ъгъл на вратата му топка. Дончо Атанасов центрира от ъгловия удар, но Георги Динков се разминава на сантиметри с топката.

Пет минути по-късно Ситое продължи с глава центриране на Веселин Пенев към Георги Андонов, но той не успя да уцели топката.

В следващите минути натискът на Берое продължи, но гостите така и не можеха да стигнат до добра ситуация пред Йордан Господинов. В 86-та минута резултатът бе изравнен. Амир Саюд центрира от ъглов удар, а най-съобразителен в наказателното поле се оказа Джерами Ситое, който с глава вкара за 1:1.

Три минути по-късно упражнението бе повторено. Отново Саюд центрира топката от корнер, а с глава този път засече Георги Андонов и донесе успеха на старозагорци.