Локомотив Пловдив изхвърли Чавдар от Купата на България пред очите на Христо Стоичков

снимка: lokomotivpd.com

Локомотив /Пловдив/ победи Чавдар /Етрополе/ с 2:0 в мач за Kупата на България, наблюдаван от Христо Стоичков, информира БТА. Попаденията реализираха Михаил Венков във 2-ата и Серджиньо в 76-ата минута.

Още във втората минута след изпълнение на ъглов удар Михаил Венков с глава изпрати топката в мрежата на Ивайло Яначков - 1:0 за Локомотив /Пловдив/.

В 8-та минута обаче нападателят и капитан на пловдивчани Здравко Лазаров получи тежка контузия и бе изнесен с носилка от терена, а след това бе закаран в болница със съмнения за фрактура на кост на десния крак.

Прегледът в болницата обаче установи, че Лазаров няма фрактура. През второто полувреме на терена навлезе бяло куче, което се опита да "дриблира" с топката...

Домакините го изведоха от терена, като използваха за "примамка" друга футболна топка и след минута прекъсване играта продължи. В 76-та минута Сержиньо, след отличен пас на Даксон да Силва, с отмерен удар от малък ъгъл увеличи на 2:0 за Локомотив /Пловдив/ и на практика реши въпроса за крайния изход на мача.

На срещата в Етрополе бе и най-добрият футболист в Европа за 1994 година и голмайстор на световното първенство САЩ-94 Христо Стоичков, който бе в компанията на президента на Чавдар /Етрополе/ Емил Димитров и двамата заедно наблюдаваха събитията на терена.