Локо София също аут от Европа след дузпи

Локомотив София също отпадна от борбата за класиране за плейофите на Лига Европа, след като подобно на Левски, днес "железничарите" бяха елиминирани от полския Шльонск след изпълнение на дузпи и 3:4.

След нулево равенство в Полша, днес реваншът на националния стадион "Васил Левски" също бе белязан от две нули в разстояние на 120 минути, което и доведе нещата до изпълнение на единадесетметрови удари. Шльонск обаче бе по-ефективен от бялата точка, а Иванов и Дафчев пропуснаха за българите.

Старши-треньорът на Локомотив Диян Петков заложи на следния стартов състав: Галев, Върбанов, Лахчев, Дяков, Добрев, Коста Янев, Атанасов, Божинов, Писаров, Романов и Мешич, а през втората част в игра се появиха Марчо Дафчев, Гаров и Йорданов, които обаче също не успяха да помогнат на домакините да отбележат поне един гол в пазената от Келемен врата.

През първите 45 минути и двата тима се опитаха да стигнат до попадения, като по-близо до целта бе полският състав, който бе близо до откриване на резултата след 19 минути игра. Мила стреля много опасно от пряк-свободен удар, но Галев плонжира добре и съумя да избие в корнер. Малко преди почивката отново Мила попадна в центъра на събитията, стреляйки опасно по посока вратата на Галев, който отново спаси българите от сигурен гол.

Футболистите на Шльонск започнаха по-активно и през втората част, а в 48' Галев отрази удар на Дудек. Последваха по-силни минути за домакините от Локомотив, като възпитаниците на Диян Петков на няколко пъти направиха опит да застрашат вратата на Келемен.

Така постепенно се стигна и до две продължения от по 15 минути, по време на които гол на националния стадион "Васил Левски" отново не падна. По време на първото продължение Локомотив стоя по-добре на терена, а в 99' Писаров бе близо до така желания гол, но Келемен не позволи това да се случи. В 105' Преслав Йорданов излезе очи в очи с полския вратар, но се засуети и не успя да реализира.

След ище 15 минути футбол на "Васил Левски" се стигна и до дузпи. Горанов и Йорданов бяха точни при първите две, а за Шльонск отбелязаха Щилка и Мила. Иванов изпусна третата дузпа, която бе отразена от Келемен, а Мадей вкара за поляците и направи резултата 2:3. Добрев вкара за 3:3, а Пиетрашак отбеляза, правейки резултата 3:4. Всичко свърши при пропуска на Марчо Дафчев, който не успя да преодолее Келемен.