Локо (София) се провали срещу Пирин

Локомотив (София) допусна поражение с 2:0 при визитата си на Пирин (Гоце Делчев), след като инкасира попадения през второто полувреме.

Новакът в елита от неврокопския край постигна шеста победа в А група и затвърди впечатлението, че се представя отлично на собствения си стадион и ще се движи далеч над борбата за оставане в първия ешелон.

Герой за домакините стана Веселин Марчев, който откри резултата в 62-ата минута, а само 4 по-късно изработи дузпа за своите, реализирана от капитана Петър Лазаров.

Така Пирин (Гоце Делчев) вече има 18 точки в класирането и заема престижната 7-ма позиция, докато Локомотив (София) е на 11-то място с 11 пункта, след като инкасира 5-та загуба.

Атанас Дреновички направи хубаво двойно подаване с Драги Коцев и асистира за първото попадение в срещата, което бе отбелязано с хубав шут от воле на Марчев.

Рикошет също помогна в ситуацията на играча на Пирин, защото допълнително затрудни вратаря на Локо (София) Валентин Галев - 1:0.

Само 4 минути по-късно домакините удвоиха преднината си след нарушение срещу Марчев в наказателното поле на „железничарите".

Капитанът Лазаров хладнокръвно изпълни неспасяемо и направи 2:0, което се оказа крайния резултат.

Локомотив така и не можа да организира свястна и стойностна атака към вратата на противника и единствено неточен шут от малък ъгъл на Даниел Пеев в 9-ата минута внесе някакво напрежение пред вратата на Пирин.