Локо (Сф) загуби от румънци в Белек

Локомотив /София/ загуби от Университатя /Клуж/ с 2:3 в контролна среща по футбол, играна в турския курортен град Белек.

Намиращият се на проби белгийски футболист Раул остави отлични впечатления с играта си и вкара и двата гола за българския отбор Румънците откриха резултата в 31-та минута при неуспешен опит за изкуствена засада и централният нападател на румънците Лунгу изпрати топката в мрежата на Валентин Галев - 1:0 за Университатя.

Локомотив изравни три минути по-късно, когато бразилецът с български паспорт Маркиньос изведе чудесно на голова позиция намиращия се на проби в Локомотив /София/ белгиец Раул, който с техничен удар край румънския вратар направи 1:1.

Белгиецът Раул остави добри впечатления с играта си и бе добър партньор на звездата на столичните "железничари" Маркиньос.

Университатя поведе в 53-ата минута с доста спорен гол. Нику стреля с глава и топката се удари в напречната греда, откъдето тупна около голлинията и бе уловена от вратаря Валентин Галев. Съдията обаче прецени, че тя е преминала с пълния си обем голлиниятя и зачете гол за 2:1 в полза на румънците.

В 80-та минута след центриране белгиецът Раул изравни - 2:2. Веднага след центъра румънците организираха атака и Тиладжи засече топката и я изпрати в мрежата на Валентин Галев - 3:2 за Университатя /Клуж/.

От щаба на Локомотив /София/ реагираха бурно, претендирайки за засада на румънски футболист, но голът бе признат, посочва БТА.