Локо (Сф) сложи тройка на "шейховете"

Борещият се за оставане в елита отбор на Локомотив /София/ очаквано победи вече изпадналия Нефтохимик в мач от 35-тия кръг на А-футболна група - втора седмица.

Столичани водеха с 3:0 само след половин час игра. В 22-та минута Даниел Генов бе фаулиран в наказателното поле от Юри Иванов и главният съдия Борислав Колев отсъди дузпа. От бялата точка бразилецът с български паспорт и бивш български национал Маркиньос с удар по тревата изпрати топката под плонжа на вратаря на гостите Костадин Георгиев - 1:0 за Локомотив /София/.

В 31-та минута Том центрира от пряк свободен удар и Александър Бранеков с точен удар с глава увеличи резултата на 2:0. В 33-та минута вратарят на гостите Костадин Георгиев просто подари топката на Искрен Писаров, който го прехвърли - 3:0 за Локомотив /София/

Решили на практика изхода на мача, домакините контролираха играта и през второто полувреме, но не търсеха настойчиво увеличаване на головия актив.

От своя страна гостите отправиха своя първи удар през втрата част едва в 87-та минута чрез влезлия като резерва Ерай Карадайъ, който стреля слабо с глава и Божидар Митрев безпроблемно улови топката.

Така последният съдийски сигнал на Борислав Колев прозвуча при резултат 3:0 за Локомотив /София/.