Локо (Сф) с тежка загуба от гръцкия Атромитос

Финалистът за Купата на Гърция Атромитос (Атина) разгроми с 4:1 (2:0) Локомотив (София), която се игра на стадиона в квартал "Надежда", предаде БТА. Звездата на гостите Илиас Анастасакос вкара два гола, единият от дузпа, а по едно попадение добавиха Никола Белич и германското попълнение Денис Епщайн. За столичните железничари, които излязоха с доста от резервите си, почетното попадение беше дело на Мариян Андонов.

Още в 8-ата минута гостите от атинския квартал Перистери можеха да открият, но пропуснаха две възможности за една минута. Най-напред Калоян Караджинов спря на голлинията удар на Сфакакиакакис, а след него Боян Пейков улови топката след удар на Карагунис.

В 25-ата минута логичното се случи и Анастасакос от 5 метра вкара след пробив и пас на Никола Белич. Три минути преди края на първото полувреме Анастасакос удвои от дузпа, след като съдията Никола Попов я отсъди заради нарушение на Александър Манолов срещу Йоанис Скондрас.

Превъзходството на Атромитос продължи и след почивката, като Белич направи 3:0 в 57-ата минута. Домакините така и не успяха да изчистят топката и за сръбския халф на гостите не беше проблем да се разпише от 10 метра по диагонала.

Македонското попълнение на Локомотив (София) Мариян Андонов сам си изработи гола, след като прати топката в мрежата от малък ъгъл, но в 78-ата минута Денис Епщайн получи пас от Янулис и сам срещу вратаря нямаше проблеми.

Старши треньорът на Локомотив (София) Диян Петков даде почивка на повечето от титулярите си и до мача-реванш с Шльонск (Вроцлав) от турнира Лига Европа ще провежда по една тренировка на ден.

Състав на Локомотив (София): Боян Пейков, Никола Васев (67- Йордан Върбанов), Александър Манолов, Танко Дяков, Илиян Гаров, Байкал Кулаксъзоглу, Коста Янев (61- Роналд Донев), Калоян Караджинов (67- Васил Велев), Марчо Дафчев (46- Любомир Божинов), Владислав Романов (46- Мариян Андонов), Мирза Мешич (67- Преслав Йорданов).