Локо (Сф) изпусна Металург в Скопие за 0:0

Металург /Скопие/ и Локомотив /София/ завършиха 0:0 на националния стадион "Филип Втори" в македонската столица и така българският отбор ще има известно предимство за реванша на 21 юли в София.

Веднага след началния съдийски сигнал на Люк Вилмес от Люксембург футболистите на Локомотив /София/ започнаха активно и още в третата минута топката спря в мрежата на вратаря на домакините Павлович.

След добро центриране Кристиян Добрев стреля с глава и изпрати топката в мрежата на македонския отбор, но Люк Вилмес не зачете гола, тъй като в момента на центрирането е имало странично нарушение на футболист на Локомотив срещу защитник на домакините, предаде БТА.

Локомотив на няколко пъти бе близко до гола, но в два случая Мариян Андонов не бе достатъчно точен. Българският отбор доминираше на терена и пред вратата на Валентин Галев бе сравнително спокойно. Домакините създадоха първата по-сериозна опасност пред Галев едва в последната минута на първото полувреме.

Илиоски навлезе опасно в наказателното поле, но защитник на българския отбор с шпагат изби топката от краката на македонския нападател. През второто полувреме домакините бяха по-настойчиви и в 59-та минута бяха близко до гола, но Кристиян Добрев имаше отлична проява и предотврати сигурен гол.

В 79-та минута най-опасният македонски нападател Илиоски отправи силен удар, но Валентин Галев бе на висота и спаси вратата на българите. В 88-та минута влезлият като резерва нападател на столичните "железничари" Преслав Йорданов имаше отлична възможност, но от няколко метра стреля над напречната греда.

В продължението пък след изпълнение на ъглов удар отново Преслав Йорданов пропусна да донесе победата на Локомотив /София/, след като не успа да насочи добре топката с глава.