Анортозис и Мъри с класика над грузинци у дома

снимка: SPORTA.BG

Кипърският гранд Анортозис вече гледа спокойно към участие в третия квалификационен кръг на турнира Лига Европа, след като днес воденият от Станимир Стоилов тим постигна класическа победа с 3:0 над грузинския Гагра пред собствена публика.

Сред титулярите на домакините бе бившият бранител на Левски Игор Томашич, който изигра пълни 90 минути за Анортозис. Станислав Ангелов не бе в групата за двубоя, а бившият национален вратар на България Димитър Иванков остана на резервната скамейка.

Разликата в класите на бе очевидна, а домакините от Кипър до голяма степен решиха развоя на сблъсъка още през първата част. Неманя Вучичевич откри след само 9 минути игра, а Ян Резек удвои десетина минути преди почивката.

През втората част Анортозис продължи да контролира всичко случващо се на терена, като феновете на тима видяха и трети гол в мрежата на грузинците. Негов автор отново бе Резек, който оформи крайното 3:0 с попадение в 71', с което и до голяма степен обезмисли реванша.