Локо (Пд) изуми с обрат срещу Левски и короняса Лудогорец

Локомотив (Пловдив) постигна историческа победа с 3:2 над Левски на гости на стадион „Георги Аспарухов“ в 36-ия кръг на А група и короняса предсрочно Лудогорец с пета поредна титла на България.

„Сините“ поведоха с 2:0 след великолепни попадения през първото полувреме, но след почивката гостите от Пловдив направиха изумителен обрат и зарадваха шумните си привърженици на „Герена“.

Венцислав Христов откри резултата в 16-ата минута с фантастичен гол след подаване на Александър Александров, а само секунди по-късно Мигел Бедоя с премерен изстрел завърши с нов гол прекрасна атака на „сините“.

След почивката обаче целият свят за Левски се преобърна, а всичко започна от нелеп автогол на Сашо Александров, който с глава си засече топката в собствената врата в ситуация, в която не беше обезпокяван от никого.

В 65-ата минута Мартин Камбуров направи великолепно двойно подаване с Дани Кики и с мощен шут от границата на пеналтерията възстанови равенството и хвърли в делириум многобройната агитка на гостите – 2:2.

В 90-ата минута контраатака на Локо (Пд) завърши по най-добрия начин за „смърфовете“, след като Веселин Минев направи ужасна грешка в защита и се плъзна по мократа трева, оставяйки пространство за Бирсент Карагерен да нанесе решителния изстрел – 2:3.

Локомотив е четвърти с 40 точки – вече само три по-малко от третия Славия, докато Левски с 53 пункта е твърдо на второ място, но вече лидерът Лудогорец е недостижим за „сините“ с 64 точки.